logo stromoskop.cz
 • O Nás
 • Naše služby
 • Ceník
 • Kontakt
 • Rizikové kácení stromůkácení stromů Praha

  Jsme vybavení a certifikovaní pro bezpečné pokácení stromů v jakýchkoliv situacích. Pomocí stromolezecké techniky, plošiny či jeřábu strom rozebereme, aby nedošlo k žádným škodám (na které jsme případně pojištění do výše 5 000 000 Kč). Kácíme stromy v blízkosti budov, elektrických vedení apod. . Pokácený strom dle přání odvezeme, nebo naporcujeme na kusy. Nabízíme také frézování pařezů.


  POZOR! Při poptávce kácení se ujistěte, že má daná firma platné pojištění, certifikáty ETW nebo ČCA a osvědčení o provádění výškových prací a prací s motorovou pilou! 


  Cena kácení stromů se odhaduje z fotek nebo po osobní návštěvě. Různé překážky (budova, plot, jiné dřeviny, doprava atd.) můžou  cenu výrazně ovlivnit. 

  kácení stromu davle  kácení stromů  kácení ve stížených podmínkách ceník  Kácení rizikového stromu Praha davle  kácení stromu Praha 


  Jak celé rizikové kácení stromu probíhá?

  Postup Kácení

  Nainstalujeme si na strom stromolezecké lano, vyšplháme nahoru a strom postupně odřezáváme až z něj zbyde kus, který je již možné pokácet opět klasickým kácením ze země. Težší varianta rizikového kácení nastává, Pokud jsou pod stromem nějaké předměty na které nesmějí řezané větve padat. Kácený strom se tedy musí postupně spouštět specialním vybavením na rizikové kácení stromů (lana, kladky, "spouštěcí buben" atd.).

  - Pokud je strom v katastrofickém stavu a z bezpečnostních důvodů se na něj nedá vylést, ke kácení použijeme Vysokozdvižnou plošinu nebo jeřáb (tzv. rizikové kácení stromů jeřábem). Tato verze kácení je samozřejmě cenově nejnákladnější.


  Pro lepší představu náročnosti rizikového kácení stromů jsme pro Vás připravili tyto dvě sekce:

  Rizikové kácení stromů - nehody (Videa a články o rizikovém kácení stromů s různými typy nehod).

  Neodborné rizikové kácení stromů (Příklady neodborného anebo neopodstatněného kácení stromů).


  Certifikovaný Evropský arborista (ETW) - záruka odbornostiCertifikovaný arborista Praha - Odborník v kácení stromů

  Máme certifikát ETW (European Tree Worker), který zaručuje tu nejvyšší odbornost potřebnou k rizikovému kácení stromů. Máme několikaletou praxi v péči o stromy v Čechách i zahraničí. Prohlédněte si naší Kvalifikaci a Reference. Na veškeré rizikové kácení jsme řádně pojištění.


  doporučujeme | stromoskop@seznam.cz | (c) 2011 Stromoskop.cz